Citlivá jasnozrivosť u detí.

Vrodená citlivosť – výnimočnosť v hudbe.

U detí východu (čísla v dátume narodenia 8 a 3) sa ich zvýšená citlivosť prejaví už veľmi skoro. K najdôležitejším odporúčaniam patrí, že ich nikdy nesmieme nechať v nevedomosti. Môžu zostať samy, to im zväčša nerobí ťažkosti, ale ak ich sklamete alebo oklamete, hoci aj s najlepším úmyslom, nezabudnú a neodpustia vám to ľahko. Otrasiete tým až do základov ich schopnosťou dôverovať svetu a vetou:

“Veď som to myslel iba dobre!” si ich dôveru určite nezískate späť.

Tvoje dieťa ako šanca pre teba
https://skolacisel.sk/sluzby/tvoje-dieta-ako-sanca-pre-teba/

Deti, ktoré majú v dátume narodenia čísla 8 a 3 majú silnú schopnosť sa vcítiť do ľudí a správne odhadnúť situáciu okolo nich. Ak im tento dar pomôžete rozvíjať, bude im to pomáhať celý život správne posudzovať ľudí i situácie. Tak ako každá schopnosť, či už darovaná, alebo nadobudnutá, aj túto treba udržiavať – a to najlepšie vedomým používaním. Čo nepoužívame a nekultivujeme, zakrpatieva. Každý čin a každá myšlienka má svoje dôsledky, či už si ich uvedomujeme, alebo nie.

Tieto deti majú už od narodenia schopnosť odhadnúť dôsledky vlastných myšlienok a činov. Majú schopnosť myslieť až do dôsledkov. Vedia odhadnúť, kam sa dokotúľa biliardová guľa aj aké následky bude mať ten-ktorý ťah v šachu.

Majú schopnosť a trpezlivosť bojovať za správnu vec, aj keď sa výsledok nedostaví okamžite. Vydržať aj v čase nepohodlia, keď je vytúžený oddych ešte v nedohľadne. Majú nadhľad umožňujúci rozumieť aj veciam, ktoré nezažili osobne. Až do vysokého veku ich sprevádza mladícky elán a nikdy nestrácajú nádej, že niečo možno zmeniť k lepšiemu.

AKO ZAPISOVAŤ jednotlivé čísla z dátumu narodenia do kolesa nájdete v tomto článku: https://skolacisel.sk/zapisovanie-cisel-do-kolesa/

Deti s číslami 8 a 3 si berú všetko oveľa viac k srdcu, sú veľmi dôsledné, niekedy prechádzajú školou ( životom) ako vo sne a veľa premýšľajú.

Týmto deťom by ste nemali pred spaním dovoliť pozerať filmy a prezerať si obrázky opisujúce hrôzostrašné veci. Podobné výjavy by im dlho bránili zaspať a prenasledovali by ich aj v snoch. Harry Potter na dobrú noc nie je pre deti východu práve najvhodnejším riešením.

NESEDÍ VAM TO?

Je veľmi dôležitá výchova, či tieto dary u detí v detstve podporujeme alebo im ich nevedome potlačíme. V dospelosti to potom vyzerá tak, že sa svojich prirodzených schopností “dobrovoľne” vzdajú zo strachu pred životom. Okolie nie vždy je pripravené a nie vždy znesie ich “pravdu”. Potom sa pred svojimi pocitmi uzatvoria a potláčajú ich.

Ich najväčším nedostatkom je nerovnováha medzi ich pocitmi a činmi. Medzi správnym zhodnotením situácie a nasledujúcim správnym konaním. Pohodlnosť až lenivosť je tiež ich téma. Majú dar správne vnímať a odhadnúť situáciu ale bez konania je to podobné, ako keby si niekto neotvoril vianočný darček a sústavne sa iba tešil na prekvapenie, ktoré ho v ňom čaká. Keď ho potom na Veľkú noc konečne otvorí a zistí, že obsahoval jeho obľúbený koláč, poteší sa?

AKO ICH PODPOROVAŤ?

Veľkou náklonnosťou, pozornosťou, trpezlivosťou a porozumením. Treba v nich rozvíjať hudobné nadanie, dovoliť im naučiť sa hrať na nejaký hudobný nástroj, tancovať, spievať, nepotláčať ich schopnosti.

Michaela

Michaela Košalková
Terapeut metódou Kineziológia One Brain, Rozbory a kurzy Numerológie, Bachová terapia

Online kurz     29.10.2022

Tvoje dieťa ako šanca pre teba

1. časť

Tvoje dieťa ako šanca pre teba

Porozumiete u dieťaťa

 

  jeho prirodzenosti a jeho potrebám
♥  aký váš prístup správania potrebuje
♥  čo vám zrkadlí
  jeho reakciám 
  čo vás prišlo naučiť
  čo vy ste prišli naučiť jeho
  akú farbu izbyčky, oblečenia vybrať aby ste podporili jeho energiu a tvorivosť

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.