“Každú noc sa pocikáva” – čo ti tým zrkadlí mamička?

Hovorí mamička pri návšteve. Dieťa vo svojom správaní reaguje na postoje svojich rodičov a v mladšom veku predovšetkým na matku. Aj v prípade, že sa vo vzťahu rodičov vyskytuje jeden významne “negatívny” dajme tomu otec, ktorý sa zle správa k matke alebo k dieťaťu, dieťa bude reagovať na matku, pretože svojou slabosťou, vyvoláva v dieťati strach a nedostatok bezpečia.

Pomočovanie u detí býva veľmi častým problémom a dochádza k nemu väčšinou v noci. Tento problém totiž vždy súvisí s neochotou dieťaťa vyjadrovať sa, predovšetkým dávať najavo akékoľvek svoje pocity. To, čoho sa nedokážete zbaviť cez deň, tým, že sa vyjadrí a komunikuje, “tajne” vypúšťa v noci. Mamičky sa niekedy hnevajú, ak sa to stáva často, deti možno aj plačú a vysvetľujú. Hanbia sa, ale nemôžu nič zmeniť. Dochádza potom k obmedzovaniu prísunu tekutín, nekonečnému prebúdzaniu v noci a vedeniu spacieho dieťaťa na záchod. Aj keď sa problém zmierni, väčšinou sa nevyrieši, a ak nastane v živote dieťaťa nejaká významná udalosť, objaví sa to znovu.

https://skolacisel.sk/sluzby/tvoje-dieta-ako-sanca-pre-teba/

Dieťa sa postupne vyradí zo spoločenských aktivít, ktoré sa odohrávajú cez noc. Školy v prírode, pobyty u kamarátov cez noc a podobne. Naďalej sa nevyjadruje, nerieši to, čo mu prekáža, a v noci potom tajne vypúšťa potlačené pocity.

Načo reaguje tvoje dieťa?

V tomto prípade bol “problém” otec. Nebýval doma a nemal o rodinu záujem. Mal veľa rôznych aktivít a syn ani jeho matka sa mu do nich nehodili. Chlapec to nechápal. No najviac zo všetkého nechápal matkin postoj. Matka ticho znášala jeho nezáujem, vo všetkom si poradila sama, veď čo nakoniec mala robiť. Potlačila seba, svoje pocity a v tichosti znášala nezáujem.

Martin je cieľavedomý, zvedavý, má nadhľad a húževnatosť. Veľkú tvrdohlavosť a pocit zodpovednosti. V podvedomí si nesie silný program od maminy, musím zvládnuť všetko sám.

Deti s týmto kolesom by ste nikdy nemali nechať odkázané samy na seba, lebo neskôr to u nich môže vyvolať neistotu a strach z neúspechu.

Mamička potlačila svoje pocity, obetovala sa pre deti a rodinu a vzdala sa seba samej.

Jej silné presvedčenia

  • všetko musím zvládnuť sama
  • neviem sa na muža spoľahnúť
  • urobím to predsa lepšie ako on

Muž jej to odzrkadlil, rôznymi aktivitami mimo domu. Viacerí máme tento program vo svojom podvedomí. Mala som ho tiež, rozdiel u mňa bol ten, že ja som si to vykričala a moje nevhodné správanie si odniesla moja rodina. Martinko je veľmi citlivý a má v sebe vrodený súcit. Ak mamina podlieha sebaľútosti, Martinko to prijíma a toleruje, to však v ňom vyvoláva nervozitu a zlosť, ktoré obracia dovnútra. Ako malý chlapček nemá silu zmeniť situáciu a preto svoje potlačené pocity rieši agresiou a nočným pomočovaním. Najdôležitejšia v našom živote je ROVNOVÁHA a deti nám ju vždy krásne odzrkadlia :-).

Čo ti chce synček, milá mamička, povedať o tebe?

Je dôležité sa naučiť priznať si svoje pravé pocity a hlavne sa podľa nich správať. Oddeľte sa od problémov svojich detí, ale pochopte, že vaše deti si vytvorili svoj problém v dôsledku reakcie na vás. Nájdite, čo je vaše a čo je vašich detí. Prevezmite zodpovednosť za svoj vlastný svet tvorby a učte to aj svoje deti. Pochopte, že problémy vašich detí vyjadrujú túžbu po pozornosti a väčšinou nepomôže, keď im ju dáte, pokiaľ sa nevyrieši problém.

S láskou Michaela

Na kineziologické sedenie sa je potrebné vopred objednať.

https://skolacisel.sk/sluzby/poradenstvo/

Michaela Košalková
Terapeut metódou Kineziológia One Brain, Rozbory a kurzy Numerológie, Bachová terapia

Online kurz     29.10.2022

Tvoje dieťa ako šanca pre teba

1. časť

Tvoje dieťa ako šanca pre teba

Porozumiete u dieťaťa

 

  jeho prirodzenosti a jeho potrebám
♥  aký váš prístup správania potrebuje
♥  čo vám zrkadlí
  jeho reakciám 
  čo vás prišlo naučiť
  čo vy ste prišli naučiť jeho
  akú farbu izbyčky, oblečenia vybrať aby ste podporili jeho energiu a tvorivosť

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.