“Keď mu nedám prsník, bije ma.”

“Na prsníku zaspáva. Keď sa od neho čo len na chvíľku pohnem, už je hore a kričí. Som už z toho unavená. Večer nechce ísť spať. V noci sa budí a chce sa stále kojiť. Niekde som čítala, že vedia pomôcť Bachové kvapky.

Som sama. Muž je stále v práci a ja okolo malého mám kopec povinností. Variť, prať, upratovať, veď to poznáte…” pokračovala maminka.

“Som zúfalá a neviem si rady. Je toho na mňa veľa. Mám úzkosti, že nie som dobrá mama. Potom kričím a hnevám sa. Mám pocit viny, že nedám malému čo potrebuje. Rozčuľuje ma aj môj muž. Príde z práce a sadne si pred telku. Vôbec mi nepomáha.”

Vytestovali sme Bachové kvapky (cez kineziologický sval)

Kaštan jedlý (30)

Pomôže zmierniť úzkosť a uvoľniť strach. Akonáhle sa maminka dokáže dostatočne uvoľniť, príde energia a pocit, že sa to dá zvládnuť. Príde viera, že sme súčasťou väčšieho obrazu. Sebadôvera, pokoj a bezpečie. Hnev aj plač sú prirodzeným procesom.

Ako kvapky fungujú?

Moja skúsenosť s klientami (asi 80%). Na začiatku asi po 3- dňoch sa situácia väčšinou zhorší. Niekedy u klientov nastane bolesť hlavy, nervozita, úzkosti, hnev a pod.

“Začala som brať kvapky a teda mám pocit, že efekt je zatiaľ úplne opačný😥, malý mi začal chytať hystériu hádam úplne za všetko. Strašný, neutíšiteľný plač z ničoho nič.”

Situácia po 10-tich dňoch.

“Už je lepšie, chvíľami ešte sa vyskytne nejaký cirkus ale už to zvládame lepšie a netrvá to dlho. Dokonca vidím zmenu aj u manžela, čo má prekvapilo 😊 .” Tie zmeny sa dejú v nás, preto vidíme zmeny aj zvonka.

4 kroky k zmene.

  1. Dieťa je zrkadlom našich vnútorných pocitov.

“Nech ide čím skôr spať, veď ešte toľko toho potrebujem spraviť. Som nervózna keď neskoro večer sa s ním musím naťahovať. ”

Dieťatko vám odzrkadlí, že tak skoro spať nepôjde. Cíti vašu nervozitu. Nerozumie tomu čo sa deje. Môže vás vnímať, že ho odmietate. Preto bude nepokojné a bude si vyžadovať vašu pozornosť ešte viac.

2. Dieťatko potrebuje maminkinu vedomú pozornosť.

Ak dieťatko vyživíme pozornosťou, napríklad tým, že mu večer prečítame pred spaním rozprávku. Sme s ním v plnej pozornosti (veľa krát stačí naozaj málo). Hlavne v pokoji, dieťatko sa bude cítiť bezpečne.

Nefunguje to, ak je za tým emócia, musím to spraviť alebo pocit viny. Mala by som mu venovať viac času. Robte veci ako ich naozaj cítite.

3. Ak poviete NIE, myslíte to vážne !

Dieťatko presne vie kedy poľavíte. Ako dlho to môže na vás skúšať. Ak poviete NIE ale vnútorne cítite pochybnosť, dieťa vám to rýchlo spočíta a bude viac a viac naliehať.

4. “Chcem mať pokoj, tak mu ten prsník nakoniec dám.

Ak robíte veci ktoré nechcete, prsníkom to len začína… Dnes je to prsník, neskôr v obchode čokoláda, na ihrisku hračka od kamaráta a jedného dňa tie hranice budete musieť dať.

Numerologické okienko

Chlapček narodený v júny – šestka je matka. Je na ňu veľmi napojený.

Učí maminu – vnímať samu seba. Vedieť sa uvoľniť, prijať sa takou aká v skutočnosti je. Je v poriadku nevládať, požiadať o pomoc ak je treba. Je v poriadku mať neupratané a len tak byť, užívať si deň s malým.

Mamina má v sebe veľa mužskej energie. Všetko vybaví, urobí, zvládne. Nevie si oddýchnuť aj keď po tom veľmi túži. Práve táto situácia jej pomáha pochopiť, že je potrebné robiť veci inak ako bola zvyknutá. Uvoľniť sa a vidieť v živote iné hodnoty 😊.

Michaela Košalková
Terapeut metódou Kineziológia One Brain, Rozbory a kurzy Numerológie, Bachová terapia

Online kurz     29.10.2022

Tvoje dieťa ako šanca pre teba

1. časť

Tvoje dieťa ako šanca pre teba

Porozumiete u dieťaťa

 

  jeho prirodzenosti a jeho potrebám
♥  aký váš prístup správania potrebuje
♥  čo vám zrkadlí
  jeho reakciám 
  čo vás prišlo naučiť
  čo vy ste prišli naučiť jeho
  akú farbu izbyčky, oblečenia vybrať aby ste podporili jeho energiu a tvorivosť

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.