Štítna žľaza a jej riziká. Otestuj sa- príklady z praxe.

My  ženy máme väčšie predispozície na ochorenie štítnej žľazy ako muži. Platí to najmä v období po menopauze.

Zdroj foto: Getty images

Štítna žľaza (hypofunkcia a hyperfunkcia)

reaguje na všetky hormóny a jej funkčnosť je do veľkej miery ovplyvnená komunikačnými schopnosťami. Svojím fungovaním odhaľuje, nakoľko sme v rovnováhe so svojim egom, či nám príliš nevládne. Ako prijímame rôzne rady a pokyny iných ľudí.

Či máme

  • skromnosť
  • trpezlivosť
  • toleranciu

Prišla za mnou vystrašená kamarátka.  

„Zľakla som sa keď som si nahmatala na krku zväčšenú uzlinu.”

Práca s klientom cez podvedomie (Kineziologický sval)

1.príbeh

„Mala som 4  roky, bola som u babky. Babka mala vo zvyku ma vždy privítať tak, že ma silno objala, až ma to bolelo. Nemala som to rada ale vydržala som to. Mala som pred ňou rešpekt. Ona to myslela dobre tak som ju to nechala spraviť.“

V tom ju hneď napadlo. „Veď aj tu sused od vedľa, mi robí presne to isté a mne je to tak nepríjemné. Veď on to myslí dobre.“

Ste  vnímaví a intuitívni. Viete, čo by  mali iní ľudia urobiť, aby boli šťastní. Svoje návrhy neviete vyjadriť tak, aby ich ostatní chápali a prijali. Ťažko sa vám vyjadruje ako sa naozaj cítite. Ste príliš zaujatí nutkaním zachovať pokoj alebo si získať uznanie druhých ľudí.

Zvyčajne sa snažíte vyjadriť nepriamo, prostredníctvom náznakov, ste  opatrní – to všetko v snahe vyhnúť sa konfliktu. Keď sa však situácia zhorší a stane sa neúnosnou, začnete naliehať s takou intenzitou, že ľudí to celkom odradí a prestanú vás počúvať.

Ak ste si za dlhé roky zvykli ostať radšej ticho, začnite vyjadrovať svoju mienku v maličkostiach. Pokojne povedzte NIE, keď si chcete objednať Coca Colu a servírka sa spýta: „Môže byť Pepsi?” Je to vítaná príležitosť dať najavo svoj názor.

2. príbeh

Zdroj: Getty Images

„Som sklamaná, moja dcéra nemá až tak dobré výsledky v škole ako by som si priala. Trávime nad učením veľmi veľa času. Vôbec o učenie nemá záujem nebaví ju to.  Aj keď sa s ňou učím, donesie zo školy dvojku alebo trojku.“

Buďte skromný, pozrite sa na skutočné potreby svojich blízkych. Pozor aj na vaše myšlienky. Hmotný svet je dôležitý ( ako napr. známky v škole) máte v sebe však viac,  dajte svetu svoju duchovnosť. Nelipnite  tak  na rôznych veciach, zážitkoch alebo na partnerovi a deťoch. Na svete sú síce pre nás tým najcennejším ale nepatria nám.   

Čím viac po niečom túžite, tým menej máte okolo seba akejsi duchovnej ochrany.  “Veď ja to s nimi myslím dobre.” Ovplyvňujete ich ale podľa seba.  Uvoľnite sa.  Opustite sa od toho čo vás ťaží, berte ohľad na druhých, na ich možnosti, schopnosti a obmedzenia.  Rovnováha, ani veľké plány, ale ani neupadajte do apatie a beznádeje.  Nadmerné túžby plodia väčšinou sklamanie.

3. príbeh

„Boli sme na návšteve u svokrovcov, oznámiť im dátum našej svadby. Svokra nechcela ani počuť o tom dátume. Ten dátum nie je dobrý. Stále rozprávala…  Cítila som v sebe  hnev, čo sa ona stará do nášho dátumu svadby. Aj tak budeme mať svadbu v tom dátume, keď nechcú nech nechodia. No, navonok som sa tvárila milo a nič som im nepovedala ale myslela som si svoje.“

Buďte skromný „uvidíme, čo nám Boh dá,“   vážte si ostatných ľudí (aj v myšlienkach). Verte v spravodlivosť času, verte v dobro, ktoré drieme v ostatných ľuďoch.

OTESTUJTE SA ako ste na tom so štítnou žľazou.

Odpovedz ÁNO/NIE.

  1. V komunikácií s ostatnými sa často cítim ponížená.
  2. Mám pocit, že nikdy nedostanem to, čo chcem.
  3. Stále čakám, kedy na mňa príde rad.
  4. Nie je mi dovolené robiť, čo by som chcela.
  5. Viac rozprávam ako počúvam.
  6. Viac počúvam ako rozprávam.
  7. Potrebujem vynaložiť veľa úsilia, aby som sa dostala k slovu.
  8. Som príliš pasívna pri riešení konfliktov.
  9. Keď sa nedokáže presadiť, som zúfalá.
  10. Neustále sa s niekým hádam.
  11. Vo vzťahu sa “dusím”.
  12. Na prvom mieste mám materiálne zabezpečenie a blahobyt.
  13. Zamotávam sa  do sieti povinnosti, ktoré vykonávam stereotypne.
  14. Som zavŕtaná  v dennodenných starostiach.
  15. Starostlivosť o rodinu dávam nadovšetko, veľa krát aj na úkor seba.
  16. Strachujem sa o rodinu hlavne o jej vonkajší prospech (napr. známky v škole, postavenie v práci…)
  17. Hnevám sa keď ma deti a partner nepočúvajú
  18. Hnevám sa keď si ostatní nevážia moje cenné rady.
  19. Robí mi  problém riadiť sa príkazmi.
  20. Mám sklon hádať sa a vyvolávať nedorozumenia s priateľmi  prostredníctvom e-mailu alebo na chate.
  21. Súhlasím len preto, aby som mala pokoj alebo ukončila  hádku.
  22. Mám jeden z problémov: dyslexiu, zajakávam sa, so štúdiom cudzích jazykov, z verejného vystúpenia.
  23. Komunikujem lepšie so zvieratami než s ľuďmi.
  24. Ak sa s niekým pohádam ešte dlho v sebe mám na danú osobu negatívne myšlienky.

Zrátajte si počet kladných odpovedí ÁNO.

0 až 6 – ÁNO

Blahoželám vám k obdivuhodným komunikačným schopnostiam. Viete vyjadriť svoje vlastné potreby a načúvať názorom ľudí okolo vás. Poznáte samých seba a viete, ako byť silný a empatický zároveň.

7 až 14 – ÁNO

Vašim cieľom pre zdravú štítnu žľazu je dosiahnuť rovnováhu v komunikácií. V živote bývajú chvíle, keď je múdre sadnúť si na zadné sedadlo a nechať šoférovať iných. Niekedy je múdrejšie nechať si svoje názory pre seba. Ak často ustupujete a nemáte z toho dobrý pocit, môže to mať neblahé dôsledky na vaše zdravie, vzťahy a finančné zabezpečenie.

15 až 24 – ÁNO

Zdá sa vám, že si vás ľudia nevšímajú, nepočúvajú a nechápu. Je dôležité si stáť za tým, čo si myslíte, a ozvať sa v pravý čas, aj keby išlo len o takú drobnosť, kam pôjdete na večeru. Potrebujete sa naučiť, kedy ostať ticho a kedy povedať všetko. Alebo niečo medzi tým.

Potrebujete od ľudí vo vašom okolí podporu vo vašom úsilí prinavrátiť si svoj stratený hlas. Nezamýšľajte sa príliš nad tým, ako budú reagovať a viac diskutujte. Buďte však vnímavý, aby ste sa nedostali do opačného extrému a nestali sa priveľmi kritický.

Pokojne vyjadrujem svoje myšlienky a zároveň pozorne načúvam.”

Hypertyreóza, tzv. Gravesovovu-Basedowovu choroba (zvýšená činnosť štítnej žľazy), lomcuje vami hnev, že počas debaty s ľuďmi zostávate mimo hry. Neviete presadiť svoju vôľu. Podriaďujete sa vôli druhých, lebo nedokáže presadiť svoje názory. Chýba vám hnacia sila stať sa nezávislým a samostatným. Vo vzťahoch sa necítite rovnocenným partnerom.

Hypotyreóza (znížená činnosť štítnej žľazy) je spojená s pocitom prehry a beznádeje. Ak máte pocit, že ste „strašne udusení.”

Michaela Košalková
Terapeut metódou Kineziológia One Brain, Rozbory a kurzy Numerológie, Bachová terapia

Online kurz     29.10.2022

Tvoje dieťa ako šanca pre teba

1. časť

Tvoje dieťa ako šanca pre teba

Porozumiete u dieťaťa

 

  jeho prirodzenosti a jeho potrebám
♥  aký váš prístup správania potrebuje
♥  čo vám zrkadlí
  jeho reakciám 
  čo vás prišlo naučiť
  čo vy ste prišli naučiť jeho
  akú farbu izbyčky, oblečenia vybrať aby ste podporili jeho energiu a tvorivosť

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.